SK NIC ID: BSOL-0001
SK NIC: www.sk-nic.sk

 
     
 
čo je doména druhej úrovne
ako postupovať pri registrácii
ako zistiť, či je domény voľná
   
 
technické informácie
podmienky registrácie
   
     

technické informácie

Čo je to doména druhej úrovne?
Doména v tvare www.vasafirma.sk je základnou adresnou jednotkou na Internete, ktorá je slovným vyjadrením konkrétnej IP adresy. Toto slovné vyjadrenie je pre užívateľa zrozumiteľnejšie a ľahšie zapamätateľné (napríklad www.bsn.sk je slovným vyjadrením IP adresy 62.168.116.116).

Domény sa rozdeľujú podľa úrovne:

  • Doména 1. úrovne - najvyššia, tzv. top-level doména alebo národná doména. V prípade Slovenska je doménou najvyššej úrovne .sk

  • Doména 2. úrovne - je doména u úroveň nižšia než národná doména, napríklad bsn.sk

  • Doména 3. úrovne - napríklad webmail.bsn.sk

  • Domény ďalších úrovní.

Na čo slúži vlastná doména?
Mať vlastnú web stránku znamená, že Vás ľudia nájdu kedykoľvek a kdekoľvek. Zaregistrovať si vlastnú doménu druhej úrovne znamená uľahčiť im toto hľadanie.
Pre podnikanie na Internete je dôležité mať vlastnú doménu. E-mailová adresa alebo adresa web prezentácie s Vašou vlastnou doménou druhej úrovne je v súčasnosti už neoddeliteľnou súčasťou marketingovej komunikácie a je dôkazom Vašej profesionality. Samotná registrácia domény však nestačí. Pre skutočné efektívne využívanie výhod, ktoré vám domény druhej úrovne prinesú je nevyhnutné vybrať si skutočne spoľahlivého a kvalitného registrátora a prevádzkovateľa vašich domén. Najdôležitejším ukazovateľom je tu rýchlosť dostupnosti domény a servera na ktorom je doména prevádzkovaná a možnosti servera vo vzťahu k ďalším nárokom vznikajúcim pri prevádzke domény. Preto spoločnosť
BUSINESS SOLUTION, s.r.o. prevádzkuje domény klientov na serveroch pripojených prostredníctvom vysokorýchlostného permanentného pripojenia.

Koľko vlastných domén je potrebných pre jednu firmu?
Pre firmu je potrebné zaregistrovať minimálne doménu s názvom firmy. Vzhľadom na to, že jeden subjekt môže byť vlastníkom viacerých domén druhej úrovne, je však vhodné registrovať i domény s názvami produktov, prípadne značiek, ktoré Vaša firma zastupuje.
Náš tip: zaregistrujte každú doménu, o ktorej sa domnievate, že by mohla mať pre Vás v budúcnosti význam. Poplatok za údržbu domény je minimálny v porovnaní so stratami, ktoré by ste v budúcnosti mohli utrpieť, ak takúto doménu zaregistruje vaša konkurencia. Pamätajte: jednu doménu môže vlastniť len jeden subjekt.

V súčasnosti je mnoho doménových mien stále ešte voľných. Tato situácia však nebude trvať dlho. Vzhľadom na fakt, že vlastníkom domény druhej úrovne môže byť nie len právnická osoba, ale i fyzická osoba podnikateľ či nepodnikateľ, počet registrovaných domén každým dňom rastie.

     
     
 

Zaujíma Vás viac?
Volajte 032 6581 794, 0905 621 590, 0905 343 537
alebo píšte na
office@bsn.sk